« Rujan 2021 »

Ukupno: 199753
UPUTE UČENICIMA O POHAĐANJU VIRTUALNE NASTAVE
Autor: Maja Zorić, 17. 3. 2020.

Kako će se provoditi nastava?

Nastavnici će zadati određene zadatke i aktivnosti za nastavno gradivo koje je po planu i programu. Zadaci će biti postavljeni u Yammeru svaki dan od 9 sati. Učenici će zadatke i aktivnosti izvršavati u skladu s nastavnikovim uputama. Nastavnici će za rad i sva pitanja biti dostupni, osim na Yammeru, (ili putem Vibera, facebooka, mobitela, emaila,... ovisno o dogovoru s nastavnicima). Učenici su dužni kontaktirati one svoje nastavnike koje bi taj dan imali po rasporedu, preko mreže Yammer (ili ako to nije moguće, na neki drugi dogovoreni način). Učenici će to učiniti tako što će nastavniku dati povratnu informaciju koja je tražena u zadatku, ili traženjem daljnjih uputa ako nešto nije jasno. Učenici zadatke ne moraju riješiti u realnom vremenu kada bi po rasporedu trebali biti u fizičkoj učionici, nego tijekom dana. Nastavnici će odrediti do kojeg vremena tijekom dana je to prihvatljivo. Učenici su dužni svaki dan ispuniti sve zadane obaveze.

Što ako se ne možemo prijaviti  na Yammer?

Ako učenici imaju poteškoća s prijavom u sustav tijekom dana, moraju se u nekom trenutku javiti predmetnom nastavniku ili razredniku preko poruke, Vibera, facebooka, maila… Ukoliko se učenik tijekom cijelog dana ne javi na neki od mogućih načina i ni na koji način ne sudjeluje u radu, njegovo će se nejavljanje smatrati izostankom kojeg će moći pravdati samo roditelj pozivom razredniku.

Mogu li dobiti neopravdani sat?

Ako učenik tijekom cijelog dana neopravdano nije izvršio svoje obaveze i nije se javio nastavniku ili razredniku, dobit će neopravdane sate.

Mogu li zaraditi odgojnu mjeru?

U virtualnim učionicama vrijede ista pravila ponašanja kao i u školi te ista pravila za dobivanje odgojnih mjera zbog neprimjerenog ponašanja.