« Rujan 2021 »

Ukupno: 199762
JA I SVA MOJA LICA

Tijekom listopada učenici Obrtničke škole Osijek, koji nastavu održavaju po posebnom programu, sudjelovali su u projektu "Ja i sva moja lica", dijelu pod nazivom Pogled u sebe. Izrađivali su plakate svojih osobina kojih su kroz razgovor postali više svjesni. Naime, prije izrade plakata razgovarali smo o tome koliko svatko od nas ima u sebi dobrih osobina i otkrivali ih jedni u drugima. Igrali smo igru što jedni misle o drugima i koje njihove dobre osobine vide. Učenici su bili kreativni i zaista smo vrlo brzo iz rečenice "Ne znam što bi rekao o sebi" dobili cijelo stablo lijepih stvari u njima samima. Rezultate njihova radova možete pogledati u kratkom filmu.

eTWINNING PROJEKT “JA I SVA MOJA LICA” (Me, Myself & I)

Ojačajmo sebe i brinimo za druge

Naša škola ove se nastavne godine 2020./2021. uključila u međunarodni eTwinning projekt “Ja i sva moja lica (Me, Myself & I). Možda je baš ovo pravo vrijeme, više nego ikada, govoriti o svojim emocijama i osjećajima. Trebamo osnažiti sebe i one oko sebe, a upravo na tome radit će se kroz ovaj projekt.

Pokrenuli su ga i osmislili nastavnik informatike u OŠ Popovac Goran Podunavac i psihologinja Marija Jurić iz OŠ Drenje. Projektu se priključilo više od 120 nastavnika iz niza europskih zemalja - Bosne i Hercegovine, Italije, Finske, Slovačke, Rumunjske, Albanije, Srbije, Turske i Hrvatske.

Projekt će trajati do lipnja 2021. godine, a kroz njega potaknut će se učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, na kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u zajednici u kojoj žive. Učit će se o mentalnom zdravlju kroz različite zanimljive aktivnosti. Bit će prilika za suradnjom s učenicima iz drugih škola, čuti različita iskustva i primjere dobre prakse koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja.

Nema zdravlja bez mentalnoga zdravlja, a zabrinjava podatak da 50 posto mentalnih poremećaja počinje prije 14. godine života, a čak 75 posto prije 18. godine. Djeca i mladi tijekom sazrijevanja još uvijek uče kako se koristiti svojim sposobnostima kako bi uspješno rješavali životne izazove. Učitelji, nastavnici i profesori tu su kako bi im u tome pomogli. U tom smjeru ide i ovaj projekt.

Iz naše škole u projekt će se uključiti učenici 1.1 i 1.2 razreda prijepodnevne smjene te učenici 1. a, 1. c i 3. b i c razreda poslijepodnevne smjene, s nastavnicama vjeronauka Ivanom Hac i hrvatskoga jezika Lovorkom Šimić -Bošnjak.