Kutijica podrške

Tijekom veljače i ožujka Obrtnička škola sudjeluje u eTwinning projektu “Kutijica podrške” – Učenici za učenike koji su pokrenule kolegice iz Ekonomske i turističke škole Daruvar.

Cilj ovog projekta je poticanje učenika na aktivno sudjelovanje u zajednici, vlastitom životu, stjecanju novih iskustava i prijatelja, općeg osjećaja vlastite korisnosti pri pomaganju drugome – osnaživanje mladih ljudi da postanu aktivni članovi zajednice te da prepoznaju korist volonterskog rada za sebe i za širu zajednicu.

Očekivani rezultat je kutijica podrške za učenike koji pohađaju srednju školu na području Banovine. Pružanje podrške, stvaranje novih prijateljstava te razmjenjivanje iskustava. Razvijanje kreativnost, promišljaju o osjećajima drugih, razvijanje empatije…

Učenici naše škole u sklopu radionica Učeničke zadruge, a pod vodstvom profesorica Žakline Tonc i Verice Brajko, izrađivat će umjesto kutijica okvire, ukrašene gipsanim figuricama, dekorirane na različite načine. Uz taj kreativni proizvod u paketiće ćemo staviti i sitne predmete higijenske namjene (donacija Neve) te učenička pisma podrške.