Praksa i za nas!

Obrtnička škola Osijek ponovo je partner Turističko- ugostiteljskoj i prehrambenoj školi Bjelovar; ovog puta na projektu “ Praksa i za nas”

U projektu sudjeluju i naši  pridruženi partneri iz gospodarskog sektora: Hotel Lišanj d.d. u Novom Vinodolskom, Prvo Hrvatsko pivo 1664 d.o.o. u Osijeku, Zeppelin Craft Brewery u Bjelovaru kao i učenici V. osnovne škole u Bjelovaru i učenici Centra za odgoj I obrazovanje “ Ivan Štark “ u Osijeku.

Projekt je financiran sredstvima Ministarstva turizma i sporta  u svrhu promocije i jačanja kompetencija strukovnih i umjetničkih zanimanja za turizam u 2023. godini. u iznosu od 65.300,00 kuna

Glavni cilj projekta je jačanje kompetencija učenika te podizanje njihove kvalitete znanja i kompetencija kroz međusektorski rad i povezivanje s poslodavcima u turizmu

Poseban naglasak stavljen je na rad u timskom okruženju, razvijanje inovativnosti  i kreativnosti, razvijanje socijalnih i komunikacijskih vještina kod učenika, međusektorsko povezivanje ugostiteljstva i obrtništva (pomoćni kuhar i slastičar, konobar i krojač),samostalno pripremanje jela i slastica koji će se nuditi na štandovima, motiviranje mladih na rad u turizmu, povezivanje teorijskog i praktičnog rada i povezivanje obrazovnih institucija i privatnog sektora.

U projektu će iz Obrtničke škole Osijek sudjelovati učenici poslijepodnevne smjene koji se školuju za zanimanja pomoćni kuhar i slastičar i pomoćni krojač s nastavnicima  Mirnom Rosandić, Ljubicom Kujek i Dominikom Kneževićem.

Za naše pomoćne kuhare i slastičare  ovo će biti prvo organizirano pohađanje 40 sati stručne prakse u hotelu Lišanj u Novom Vinodolskom čemu se iznimno veselimo!