Nadbiskupijsko/međužupanijsko natjecanje iz vjeronauka

održano je u Đakovu u petak 22. ožujka 2024. Tema natjecanja bio je Socijalni nauk Crkve. Natjecanje se provelo u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša, a u kategoriji trogodišnjih strukovnih škola sudjelovale su 4 ekipe. Našu su školu predstavljale učenice Kristina Dobošević učenica 3.2, Veronika Pujić učenica 3.4, Ema Kiš i Helena Kokorović učenice 2.2 razreda, predvođene vjeroučiteljicom Ivanom Hac. Ova je odlična ekipa osvojila sjajno drugo mjesto.

Na početku vjeronaučnog natjecanja, učenice naše škole predvodile su zajedničku molitvu svih natjecatelja i njihovih mentora.

Dodjela priznanja i prigodnih poklona za svakog sudionika održana je u Dvorani biskupa Mandića Središnje nadbiskupijske i fakultetske knjižnice gdje se sudionicima pridružio nadbiskup metropolit Đuro Hranić.  Nadbiskup je čestitao svim sudionicima i mentorima, te pružio riječ ohrabrenja mladima na njihovom putu svjedočenja i ostvarivanja temeljnih načela socijalnog nauka Crkve u svakodnevnom životu.