Cilj seminara bio je edukacija o provedbi i pisanju E+ projekata koji u fokusu imaju uključivanje onih s manje mogućnosti. Seminar je bio prvenstveno namijenjen sudionicima bez iskustva u programima Erasmus+, zainteresiranim za prijavu KA1 i KA2 projekata. Na seminaru je sudjelovalo 45 sudionika iz 12 europskih zemalja, za sudionike iz Hrvatske bila su rezervirana dva mjesta, jedno za područje strukovnog obrazovanja i jedno za područje obrazovanja odraslih.

Kako je tema seminara bila inkluzija unutar projekata, na seminaru se stavljao naglasak na pružanje podrške učenicima s manje mogućnosti da se uključe u projekte. Čuli smo primjere dobre prakse i kvalitetno napisane, implementirane i evaluirane projekte iz Srbije i Rumunjske. Također smo imali mogućnost boljeg upoznavanja s ostalim sudionicima te umrežavanja po pitanju sličnih interesa radi pronalaska potencijalnih partnera za buduće projekte. Aktivno sam sudjelovala na radionicama osmišljavanja i prijave KA1 i KA2 projekata na temu inkluzije – problemi mentalnog zdravlja među učenicima, te socijalno-ekonomske barijere koje su prepreke učenicima za uključivanje u projekte.

Cjelokupni seminar bio je izvrsno organiziran. Uz odličnu radnu atmosferu, domaćini su nam organizirali i turističko razgledavanje Beograda uz vodiča, te tradicionalnu srpsku večeru u restoranu u samom srcu Skadarlije.