Međužupanijsko  – izlučno natjecanje
Disciplina STOLARSTVO

1. ožujka 2024. godine, u Virovitici je održano izlučno natjecanje za WorldSkills Croatia 2024, natjecanje učenika stolara.

Natjecanju je pristupilo osam učenika iz nekoliko županija. Učenici su trebali pokazati svoje znanje i vještine u izradi krojne liste i dijela noćnog ormarića, na osnovu nacrta.

Rad učenika u stolarskoj radionici je pratilo stručno povjerenstvo. Provjeravali su sigurnost, samostalnost, točnost pri radu na strojevima i s ručnim alatima. Učenici su također trebali raditi uz poštivanje pravila rada na siguran način,  uz upotreba zaštitnih naprava i osobnih zaštitnih sredstava. Nakon završenog rada, povjerenstvo je pregledalo gotove uratke i ocijenilo i taj dio natjecanja.

Našu školu je predstavljao učenik 3.3 razreda, Marijan Đurašević i  mentorica Žaklina Tonc, dipl.ing drvne industrije. Marijan je uspješno izradio krojnu listu i gotov proizvod. Na natjecanju je osvojio 7. mjesto.